Διαγωνισμός «Παυσανίας ο περιηγητής 2023»

Η χρονιά κλείνει με ακόμη μία διάκριση!

Ο μαθητής μας Λουκά Λουκάς του τμήματος Β31 διακρίθηκε στον Β΄ Παγκύπριο Μαθητικό Διαγωνισμό, «Παυσανίας ο περιηγητής 2023» για το άρθρο του "Ζήστε τη μαγεία της Κύπρου- Εκεί όπου τα αρχαία θαύματα και η φυσική ομορφιά συγκρούονται". Τον διαγωνισμό διοργάνωσε ο Παγκύπριος Σύνδεσμος Συγγραφέων & Δημοσιογράφων Τουρισμού, με θέμα «Γνωρίστε την Κύπρο» σε συνεργασία με το Υπουργείο Παιδείας, Αθλητισμού & Νεολαίας και το Υφυπουργείο Τουρισμού.
Την Πέμπτη 29 Ιουνίου 2023 παρευρέθηκαν εκπρόσωποι του Υπουργείου Παιδείας, Αθλητισμού και Νεολαίας (κ. Ανδρέας Σοφόκλη Ε.Μ.Ε Φιλολογικών), του Υφυπουργείου Τουρισμού και του Παγκύπριου Σύνδεσμου Συγγραφέων & Δημοσιογράφων Τουρισμού για να απονείμουν το βραβείο στον μαθητή και στην Φιλόλογο κα Δήμητρα Σιέλη που είχε την επιμέλεια του άρθρου.