Εκδήλωση Βιβλιοθήκης

Την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου στις 7.30 το βράδυ πραγματοποιήθηκε εκδήλωση που στόχευε στην προβολή του έργου και των δράσεων της βιβλιοθήκης του Σχολείου μας.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Δημαρχεύων της Γεροσκήπου κ. Κυριάκος Χατζηβασίλης, η επιθεωρήτρια των Αγγλικών κα Κατερίνα Βλαδιμήρου, ο Πρόεδρος της Σχολική Εφορείας κ. Νίκος Παλιός, ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ανδρέας Νικάνδρου, Μέλη του Συνδέσμου Γονέων και Κηδεμόνων τους οποίους ευχαριστούμε για την πολύτιμη βοήθειά τους, ο τέως Διευθυντής του Λυκείου κ. Γιώργος Χρυσοστόμου, γονείς και κηδεμόνες.

Μας τίμησαν ακόμα με την παρουσία τους ο Διευθυντής της Βιβλιοθήκης του ΤΕΠΑΚ κ. Μάριος Ζέρβας μαζί με τη Λειτουργό κα Αντωνία Νικολάου, πολύτιμοι συνεργάτες της προσπάθειάς μας στη μηχανογράφηση του υφιστάμενου υλικού της βιβλιοθήκης στο πρόγραμμα Koha,

Ο δρόμος προς την ατομική και συλλογική πρόοδο, την καλλιέργεια κριτικής σκέψης και τη διαμόρφωση «χρηστών πολιτών» περνάει μέσα από τη γνώση.

Ας γίνει λοιπόν η βιβλιοθήκη μας το σύμβολο αυτής της αποστολής.