Έρανος για τον Παγκύπριο Σύνδεσμο Καρκινοπαθών και Φίλων (ΠΑ.ΣΥ.ΚΑ.Φ)

«Το σχολείο δεν είναι μόνο γνώσεις». Είναι και εθελοντισμός και κοινωνική προσφορά, κάτι που το Λύκειο Γεροσκήπου προσπαθεί να καλλιεργεί στους/στις μαθητές/μαθήτριές του, γιατί αυτά αποτελούν μέρος της κουλτούρας του. Για άλλη μια φορά, μερίδα μαθητών/μαθητριών μας, απέδειξαν εμπράκτως τα φιλάνθρωπα αισθήματά τους προς τους πάσχοντες συνανθρώπους μας, συμμετέχοντας εθελοντικά στον έρανο, που διοργάνωσε και φέτος ο ΠΑ.ΣΥ.ΚΑ.Φ Τα παιδιά αφιερώνοντας κάποιες ώρες από τον ελεύθερο χρόνο τους, κατάφεραν μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα, να διαθέσουν εκτός σχολείου, μεγάλο αριθμό κουπονιών και να συλλέξουν το ποσό των €3412 και να το παραδώσουν στους εκπροσώπους του ΠΑ.ΣΥ.ΚΑ.Φ. Συγχαίρουμε τους/τις μαθητές/μαθήτριες μας για τον ζήλο που επέδειξαν για αυτόν τον έρανο και τους προτρέπουμε, να συνεχίσουν το θεάρεστο έργο τους, συμμετέχοντας και σε άλλες εθελοντικές δράσεις.