Συμμέτοχή στον Πανευρωπαϊκό διαγωνισμό «My Rights, My Voice»

Συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας, που έλαβαν μέρος στον Πανευρωπαϊκό διαγωνισμό «My Rights, My Voice». Οι μαθητές/τριες δημιούργησαν βίντεο μέσα από το οποίο είχαν την ευκαιρία να ακουστεί η φωνή τους και να στείλουν το μήνυμά τους για την προστασία των δικαιωμάτων των παιδιών. Ευχή όλων μας να μην υπάρξει ούτε ένα παιδί στον πλανήτη, του οποίου τα δικαιώματα θα καταπατώνται. Τα παιδιά μας είναι το μέλλον μας και αυτό το μέλλον οφείλουμε να διαφυλάξουμε προστατεύοντάς τα και δίνοντάς τους βήμα να εκφραστούν, να δημιουργήσουν και να χτίσουν έναν καλύτερο κόσμο.

Μαθητές/τριες: Χριστιάνα Παπέττα, Κυριακή Πέτρου, Νεόφυτος Πουμπουρής, Ειρήνη Χαραλάμπους, Μικαέλλα Φιλίππου.

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Χριστιάνα Πετράκη, Κάλλια Ιωάννου